Do Síně slávy gastronomie vstoupil v anketě Zlatý kuchař 2016 Pavel Pospíšil

Do Síně slávy gastronomie vstoupil v anketě Zlatý kuchař 2016 Pavel Pospíšil

Anketa Zlatý kuchař odstartovala letos již počtvrté. Vzorem je pro pořádající redakci časopisu Gastro&Hotel profi revue podobná anketa, kterou každoročně vyhlašuje prestižní německý časopis Der Feinschmecker.

Hlasování

Redakce Gastro&Hotel oslovila 30 gastronomických odborníků, kteří o gastronomii a restauracích píší − tedy ne kuchaře, ne manažery, ne lidi pracující přímo v restauracích nebo v dodavatelských firmách, ale novináře, foodblogery a gourmety hodnotící restaurace. Požádali každého z nich, aby sestavil svůj vlastní žebříček deseti nejzajímavějších českých kuchařů roku 2016, určil tři zahraniční kuchaře, jmenoval jednoho kandidáta na Objev roku a nominoval jednoho kuchaře jako Hvězdu gastronomie do Síně slávy. Po loňském ohlasu byla i letos zařazena kategorie Volba veřejnosti, kdy pro svého oblíbeného kuchaře hlasovala veřejnost na webových stránkách www.gastroahotel.cz.

Gourmet mapa

Novinkou letošního ročníku je tištěná Gourmet mapa Zlatého kuchaře 2016, podle níž si milovníci gastronomie budou moct snadno vyhledat restaurace, ve kterých vaří ocenění kuchaři. Mapa je také ke stažení na webových stránkách www.gastroahotel.cz a www.zlatykuchar.cz

Gala večer

Jen jedenkrát v roce se můžete potkat s tolika skvělými kuchaři na jednom místě. A to právě na slavnostním galavečeru vyhlašování cen Zlatý kuchař. Letošní slavnostní večer s předáním cen oceněným kuchařům proběhl ve čtvrtek 11. 5. na Novotného Lávce v Praze 1. Někteří kuchaři si pro svá ocenění odskočili ze zahraničí (např. bronzový Radek David přiletěl jen na tento večer z Francie a Pavel Pospíšil si pro vstup do Síně slávy přijel z Německa). Slavnostním ceremoniálem provázela herečka a milovnice gastronomie Markéta Hrubešová. Během slavnostního předávání cen bylo také pokřtěno historicky první vydání Gourmet mapy Zlatého kuchaře. Kmotry se stali herci − kuchaři ze seriálu TV Prima − Ohnivý kuře – Eva Čížkovská a Richard Tesařík.

Ceny a výzdoba

Originální ceny pro vítěze ankety byly již počtvrté vyrobeny ve sklářském ateliéru Zdeněk Kunc Glass a o nádhernou květinovou výzdobu během večera se postarala Daniela Sedliská z ATELIERu FLOWER DESIGN.

Partneři

Generální partner ankety: Fagor Gastro CZ s.r.o.

Partneři: Premier Wines & Spirits s.r.o., Státní zemědělský intervenční fond, centrála cestovního ruchu CzechTourism, COOP Centrum družstvo, Aviko ČR s.r.o., Espresso s.r.o., Lozano-Červenka, Pivovar Ferdinand s.r.o.,

Mediální partneři: Český rozhlas Hradec Králové, časopis La Cucina Italiana, časopis Apetit, časopis Gurmet, časopis Prosperita Fresh Time

Výsledky ankety Zlatý kuchař 2016:

Zlatým kuchařem roku 2016 se stal v anketě časopisu Gastro&Hotel profi revue Jan Punčochář (Grand Cru Restaurant & Bar), stříbrnou příčku obsadil Oldřich Sahajdák (La Degustation Bohême Bourgeoise) a bronzový byl Radek David (restaurace La Veranda, Babiččina zahrada).                              

Umístění v dalších kategoriích:

Zlatý zahraniční kuchař

Stephen Senewiratne, restaurace Red Pif

Objev roku

Přemek Forejt, restaurace Entreé

Hvězda gastronomie – Síň slávy

Pavel Pospíšil, restaurace Pospisil’s Gasthof Krone v Bühl-Oberbruchu

Volba veřejnosti

Petr Erin Kováč, restaurace Padowetz

Kompletní seznam všech oceněných kuchařů najdete na www.gastroahotel.cz a www.zlatykuchar.cz

Text: Stáňa Krejčová, Foto: Kryštof Sobotka

Připravujeme

Partneři

COOP