Pivovar Ferdinand partnerem ankety Zlatý kuchař 2018

Pivovar Ferdinand partnerem ankety Zlatý kuchař 2018

Pivovar Ferdinand je dlouholetým partnerem a podporovatelem ankety Zlatý kuchař. Díky takovým partnerům se může ankety neustále rozvíjet a oceňovat ty nejlepší kuchaře v České republice. 

 

 

 

 

 

 

 

 

PIVOVAR FERDINAND

Počátek vaření piva v Benešově, především jeho odvěké kořeny zůstanou pravděpodobně neznámými. Toto původně feudální právo bylo postupně přeneseno do rukou měšťanů a od konce 14.století se toto právo stalo právem měšťanským.

Renesance vaření piva v Benešově nastala ve druhé polovině 19.století, kdy byl Benešov začleněn do nově budované železniční sítě. V roce 1872 měšťané založili akciovou společnost, která sama pak založila akciovou sladovnu a tržnici na plodiny.

V současné době pivovar vyrábí celkem sedm druhů piv. Jsou to jednak piva světlá – nealko, 10%,11%,11% Max,12% dale Tmavý ležák 11% a polotmavý ležák 13% s názvem Sedm kulí a Světlý speciál 15% d´Este.
Pivovar také vyrábí limo oranž a malina,které prodavá v KEG sudech a nealkoholické pivo,které je distribuováno 0,5l lahvích. Současný výstav se pohybuje okolo 23 000hl ročně.

Součástí pivovaru je i humnová sladovna, která vyrábí cca 2 000t sladu ročně.

Více na: http://www.pivovarferdinand.cz/uvodni-strana/

Připravujeme

Partneři

COOP