Zlatý kuchař 2018

Zlatý kuchař 2018

Práce na oblíbené anketě Zlatý kuchař 2018, kterou vyhlašuje každoročně redakce časopisu Gastro&Hotel profi revue, běží na plné obrátky. Známé rčení, že změna je život, jsme si vzali k srdci a v tomto, již šestém, ročníku jsme těch změn pro Vás připravili opravdu hodně. Nejprve však k tomu, co se nemění a co zůstane zachováno.

Tak jako v předešlých ročnících bude i letos 30členná porota hodnotitelů složená z osobností, které mají největší přehled o současné situaci v české gastronomii – z food kritiků, novinářů hodnotících restaurace a píšících o gastronomii i z food blogerů, vybírat vítěze v pěti kategoriích: Zlatý kuchař, Objev roku, Zlatý zahraniční kuchař, Hvězda gastronomie vstupující do Síně slávy a Zlatý cukrář. Veřejnost může i letos promluvit do hodnocení a zvolit svého oblíbeného kuchaře v kategorii Volba veřejnosti, a to na webových stránkách www.zlatykuchar.cz. Hlasování bude zahájeno 15. 4. 2019 a hlasy bude možné posílat do 15. 5. 2019.

Chybět nebude ani Gourmet mapa Zlatého kuchaře 2018, podle níž si milovníci gastronomie budou moct snadno vyhledat restaurace, ve kterých vaří ocenění kuchaři, a kde se tím pádem vždy dobře nají. Bude k dostání v tištěné formě v turistických informačních centrech a ke stažení na webových stránkách www.zlatykuchar.cz.

A teď ke změnám a novinkám.

Po pěti úspěšných letech fungování ankety Zlatý kuchař na české gastronomické scéně jsme se rozhodli posunout celkovou koncepci k její větší publicitě a popularitě. Chceme tak naplnit podstatu ankety o krále české gastronomie – tj. aby stále více profesionálů z oboru i koncových zákazníků vědělo o výsledcích ankety a aby se značka ZLATÝ KUCHAŘ stala v povědomí odborné i laické veřejnosti jistotou skvělého gastronomického zážitku.

S tímto cílem měníme v tomto, již 6. ročníku, komunikační strategii a přinášíme několik zásadních novinek.

Asi nejvýznamnější změnou v anketě ZLATÝ KUCHAŘ je upuštění od pořádání večera slavnostního vyhlášení. Energii chceme napřít především směrem k online prostředí, které zprostředkuje výsledky a informace mnohem většímu množství diváků, a věříme, že tento záměr pomůže i našim partnerům a sponzorům, pro které je takovýto zásah primární.

V nové verzi webových stránek www.zlatykuchar.cz se úplně nově objeví videogalerie s představením a rozhovory s jednotlivými nominovanými kuchaři a video rozhovory s partnery ankety ZK.

Z videí oceňovaných kuchařů vytvoříme hodnotný content, který se fanouškům gastronomie vyplatí sledovat průběžně a počítáme i s virálním potenciálem. Videa budou zpracována primárně na Facebook a Youtube, ale plánujeme i verzi pro stále populárnější Instagram.

Po vyhlášení ankety (31. května 2019) představíme veřejnosti opět interaktivní mapu zlatého kuchaře, kde budou tipy na restaurace s nominovanými kuchaři. Na podzim roku 2019 pak veřejnosti představíme tištěnou kuchařku Zlatého kuchaře, která bude obsahovat medailonky a recepty oceněných kuchařů.

Není bez zajímavosti, že ZLATÁ KUCHAŘKA vyjde i v elektronické podobě jako interaktivní kniha obsahující také videa k jednotlivým receptům.

Věříme, že tento zásadní posun ankety ZLATÝ KUCHAŘ 2018 do online prostředí přinese intenzivnější, hodnotnější a dlouhodobější komunikaci s odbornou i širší veřejností, větší zapojení nominovaných kuchařů a obecně větší popularizaci celé akce.

Generálním partnerem ankety je společnost Fagor Gastro CZ.

Text: Stáňa Krejčová Foto: Archiv

Připravujeme

Partneři

COOP